archiguru.pl

m

Izabela Rydygier  Architektura Wnętrz
Ul. Mikołajska 8/4 02-455 Warszawa
NIP: 521 33 45 955

Polityka prywatności

Top

PEŁNY PROJEKT

W toku prac nad pełnym projektem powstaje kompletne opracowanie potrzebne do wykonania wnętrza w każdym, nawet drobnym szczególe. Powstają rysunki techniczne dla ekipy, a także wysokiej jakości wizualizacje, które pozwolą Ci w pełnej krasie ocenić planowany efekt. Podczas prezentacji projektowaną przestrzeń oglądasz na modelu trójwymiarowym, dzięki któremu możesz właściwie ocenić proponowane rozwiązania. Wybrane materiały wykończeniowe oglądamy na żywo. Pracujemy do skutku, do Twojej pełnej akceptacji wszystkich założeń projektu.
Poniżej znajdziesz dokładny opis prac.

KONCEPCJA

Praca nad koncepcją ma kluczowe znaczenie. To na pierwszych spotkaniach decyduje się potencjał funkcjonalny domu, od którego zależy jego wygoda i ostateczny wygląd. Pracę nad koncepcją poprzedza rozmowa na temat Twoich potrzeb, wyobrażeń i preferencji. Po zebraniu tych informacji i zmierzeniu lokalu, na nasze pierwsze spotkanie przygotuję kilka propozycji rozwiązań rzutu. Na pierwsze lub drugie spotkanie powstanie też model trójwymiarowy. Jest to duża pomoc, ponieważ czarno-białe plany nie pokazują przestrzeni w wystarczający sposób. W toku pierwszych spotkań i wymiany uwag, wypracowujemy najlepszą koncepcję.

WIZUALIZACJE

Wizualizacje to postawienie kropki nad „i” jeśli chodzi o wygląd mieszkania. O ile na modelu trójwymiarowym nie wszystkie materiały były jeszcze określone, i nie wszystkie kolory, meble i oświetlenie dobrane, o tyle wizualizacje pokażą przestrzeń w pełnej krasie – z całym urokiem padającego światła, fakturami
i kolorystyką materiałów oraz dobranym wyposażeniem. Po akceptacji wizualizacji możemy przejść do rozrysu.

ROZRYS TECHNICZNY

Rozrys techniczny jest podstawą prac ekipy wykończeniowej. Zwracam uwagę, żeby rysunki były bardzo szczegółowe i czytelne, a także umieszczam na nich wiele opisów. O ile wykonawca uważnie przestudiuje projekt, nie będzie miał większych problemów z wykonaniem go w praktyce. Rysunki pokazują każdy aspekt projektu potrzebny do realizacji. Dokładnie wykonany i bogato opisany projekt techniczny daje nam pewność, że podczas realizacji nie nastąpią przykre niespodzianki i błędy.

ZESTAWIENIA MATERIAŁÓW

Równolegle z tworzeniem rozrysu technicznego, powstają listy wyposażenia do zamówienia. Są to pliki w formacie excel, w których można znaleźć konkretne elementy wybrane do projektu, takie jak oświetlenie, armatura i ceramika, materiały wykończeniowe, meble, dodatki, wraz z ilością oraz linkiem do sklepu lub na stronę producenta.

WIZYTY W SKLEPACH

Kto nie chciałby dotknąć deski podłogowej i upewnić się że to jest to? Jeśli należysz do takich osób, nie ma przeszkód, by wybrane do projektu gresy, kamienie, tkaniny, tapety i inne elementy obejrzeć wspólnie w sklepach. Zwykle organizujemy w tym celu dzień oglądania i objeżdżamy sklepy w których można zobaczyć interesujące nas materiały wykończeniowe. Zaczynamy od tych, które są najważniejsze i najszybciej potrzebne. Resztę oglądamy w miarę wolnego czasu i postępu prac na budowie, podczas szybkich spotkań to w jednym, to w drugim sklepie. Część elementów (np. tkaniny) najlepiej dobiera się, gdy wnętrze jest już praktycznie na ukończeniu, dlatego zazwyczaj zajmujemy się tym w dogodnym dla klienta czasie już po oddaniu projektu.

PYTANIA ZWIĄZANE Z WYKONANIEM PROJEKTU

Jeśli podczas budowy lub zamawiania materiałów powstaną jakieś pytania, jestem dostępna telefonicznie i mailowo by na nie odpowiedzieć. Czasem zdarza się, że nie potrafimy znaleźć jakiejś informacji w opracowaniu, bywa też, że czegoś faktycznie w nim brakuje. Staram się załatwiać pytania od ręki. W ramach współpracy masz pewność mojej pomocy, niezależnie ile czasu upłynęło od oddania projektu do rozpoczęcia budowy. Sukces mojej pracowni opiera się na stuprocentowym zadowoleniu moich klientów, którzy polecają mnie znajomym!

NADZÓR

Nadzór jest dodatkowym etapem współpracy. Jest to usługa skierowana do osób, które nie mogą lub nie chcą zajmować się organizacją budowy. Zaczyna się on wraz z zakończeniem projektu, od wycen, ustalania terminów, i wyboru wykonawców. Wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem prac, prowadzę też zamówienia materiałów wykończeniowych. Gdy budowa już się rozpocznie, nadzór polega na jej regularnym wizytowaniu i sprawdzaniu prawidłowości i postępu prac. Na bieżąco rozwiązuję wątpliwości zaistniałe na budowie. Podczas nadzoru biorę na siebie całą logistykę budowy, tak by odciążyć klienta.